Dzień otwarty w białostockiej spalarnii

W najbliższą sobotę (18 listopada) odbędzie się Dzień Otwarty w białostockim Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Mieszkańcy mogą już od dziś zarezerwować miejsce w wycieczce za pośrednictwem internetu. Zapisy trwają do piątku (17.11 do godz. 10.00).

W sobotę będzie poznaać zasady funkcjonowania spalarni włącznie z obejrzeniem: – sterowni, z której kontrolowane są wszystkie parametry pracy zakładu,  – bunkra na odpady  – kotła, w którym spalane są odpady.

Na wycieczkę 18 listopada warto zabrać swój smartfon. Na miejscu będzie można zainstalować aplikację mobilną na telefon i podczas zwiedzania uzyskać dostęp do bieżących informacji na temat aktualnych parametrów pracy ZUOK w Białymstoku.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu spalarni, należy przesłać zgłoszenie za pomocą formularza internetowego. 18 listopada zwiedzanie odbywać się będzie w godzinach: 10.00 i 11.30.

Przed przesłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z zasadami obowiązującymi na terenie ZUOK Białystok. Szczegóły dotyczące zwiedzania przesłane zostaną w wiadomości zwrotnej po przyjęciu zgłoszenia. Po przyjęciu zgłoszenia przesłane zostaną również formularze oświadczeń, które należy posiadać ze sobą w dniu zwiedzania.

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW DNIA OTWARTEGO W ZUOK BIAŁYSTOK >>

Informacje na temat zwiedzania można uzyskać również pod numerem telefonu 85 678 49 21.  Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku to jedna z pierwszych spalarni tego typu w Polsce. Dzięki termicznemu przekształcaniu odpadów, produkowana jest tu energia elektryczna i cieplna, z której korzystają mieszkańcy Białegostoku.

 

Wrota Podlasia
http://wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/komunikaty/dzien-otwarty-w-bialostockiej-spalarnii.html